Kúpa a rekonštrukcia staršieho domu

S manželkou bývame už viac ako 20 rokov v paneláku, ale vždy sme snívali o bývaní v rodinnom dome. Na stavbu nového domu sa však už necítime, takže uvažujeme nad tým, že si kúpime niečo staršie. Kúpu by sme financovali z predaja bytu. Predpokladáme však, že bude potrebná rekonštrukcia. A keďže si u vás sporíme, obraciame sa na vás s prosbou o radu, ako ju financovať čo najvýhodnejšie a na čo všetko sa treba pripraviť? Dušan z Humenného

Ak zvažujete kúpu staršieho domu, jeho modernizácia vás zrejme neminie. Zvýšite si tým komfort bývania a taktiež hodnotu svojej nehnuteľnosti. Výška investície záleží predovšetkým od rozsahu prestavby a použitých materiálov. Preto je dôležité, aby ste si nastavili rozpočet, ktorý bude zahŕňať všetky plánované práce a úpravy, plus nejakú rezervu. Rekonštrukciu môžete financovať viacerými spôsobmi. Samozrejme, najrýchlejšie a najlacnejšie je použiť nasporené peniaze. V prípade, že by vám vaše prostriedky nepostačovali, môžete využiť niektorý z výhodných úverov, ktoré PSS ponúka. Ako sporiacemu klientovi vám môžeme poskytnúť úver bez potreby založenia nehnuteľnosti až do výšky 50 000 €. Je určený práve na modernizáciu a prestavbu. Má priaznivú úrokovú sadzbu a teraz ho môžete získať s fixáciou mesačnej splátky až na 20 rokov, takže vás nič nemôže prekvapiť.  A to nie je všetko. Ďalší benefit, ktorý PSS pre svojich klientov v tomto náročnom období pripravila, je posun začiatku splácania úveru o 3 mesiace. To znamená, že ak peniaze dostanete v auguste, tak prvú splátku zaplatíte až v decembri. Tento posun sa týka nielen celej splátky úveru, ale aj prípadnej splátky poistenia.

Napíšte nám

Máte aj vy otázku súvisiacu so stavebným sporením v Prvej stavebnej sporiteľni? Radi vám odpovieme, stačí sa spýtať. Svoje otázky posielajte buď e-mailom na adresu doma@pss.sk, alebo poštou na adresu Prvá stavebná sporiteľňa (časopis DOMa), Bajkalská 30, P. O. Box 48, 829 48 Bratislava 25.