Dofinancovanie hypotéky

Mám u vás stavebné sporenie, ale v poslednom čase počúvam, že sa dnes už neoplatí. S priateľkou plánujeme budúci rok svadbu, potom by sme sa radi osamostatnili a postavili si rodinný dom. Ako môžem využiť čo najlepšie svoje nasporené peniaze?

Mať stavebné sporenie je vždy výhodou. Pre vás to znamená, že ste si doteraz zhodnocovali svoje vklady nadštandardným úrokom a pripravili si výhodnejšie podmienky pre čerpanie úveru v budúcnosti. Ten môžete využiť aj pri plánovanej stavbe rodinného domu – odporúčame vám využiť naše tzv. postupné financovanie. Ak sa ale rozhodnete financovať výstavbu prostredníctvom hypotéky, môžete použiť nasporené peniaze na preukázanie vlastných zdrojov (v súčasnosti sa hypotéka poskytuje max. do 80 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti). Poslednou možnosťou je dofinancovanie hypotéky úverom zo staveného sporenia. Ako nášmu sporiacemu klientovi vám vieme poskytnúť až 50 000 € bez potreby založenia nehnuteľnosťou. Aby ste sa čo najlepšie rozhodli, odporúčame vám osloviť niektorého z našich obchodných zástupcov – kontakty nájdete na www.pss.sk.

Napíšte nám

Máte aj vy otázku súvisiacu so stavebným sporením v Prvej stavebnej sporiteľni? Radi vám odpovieme, stačí sa spýtať. Svoje otázky posielajte buď e-mailom na adresu doma@pss.sk, alebo poštou na adresu Prvá stavebná sporiteľňa (časopis DOMa), Bajkalská 30, P. O. Box 48, 829 48 Bratislava 25.